Być zarejestrowanym na toastmasters.org

Jako stały bywalec klubu Toastmasters Sopot Leaders zdaje sobie sprawę, że nie każdy z członków klubu wie o tym, że po opłaceniu składki i zarejestrowaniu jako oficjalny uczestnik klubu, dostaje on również konto na stronie toastmasters.org

W poniższym artykule przybliżę Wam co tak naprawdę możecie zrobić na oficjalnej stronie naszej ulubionej instytucji non-profit.

WAŻNE!

Toastmasters.org to NIE jest Easy-speak gdzie zapisujemy się na mowy. Jest to odrębna strona i ma inny cel.

Strona Toastmasters.org jest cała w języku angielskim, natomiast jeżeli skorzystacie z przeglądarki Chrome do otworzenia strony to zaproponuje Ci sama, możliwość przetłumaczenia na j. Polski. Nie jest to oczywiście perfekcyjne tłumaczenie, ale lepsze to niż nic, jeżeli nie znacie języka :-).

1. Magazyn

Po zarejestrowaniu w klubie, raz w miesiącu powinien przychodzić do Ciebie oficjalny magazyn Toastmasters na Twój wskazany adres. Zawiera wiele ciekawych informacji jak rozwijać swój kunszt mówczy i serdecznie polecam czytanie go. Możesz natomiast nie wiedzieć o tym, iż już nawet jako niezarejestrowana osoba masz dostęp do wszystkich wydań gazety od 2012 roku w wersji online. Wystarczy udać się pod ten link:

http://www.toastmasters.org/Magazine/Issues2. Leadership Central

Czyli nasze centrum dowodzenia. Miejsce w którym może podglądać wiele ciekawych danych dt. naszego klubu, rejonu i dystryktu. 

Możemy np. podejrzeć statystyki naszego klubu tu:

http://dashboards.toastmasters.org/ClubReport.aspx?id=02820492

Lub jak poszukamy, innych klubów z okolicy :-)

Jeżeli interesują Cię co oznaczają punkty w powyższych statystykach, zapraszam do kontaktu z zarządem (najlepiej v-ce Prezesa ds. Edukacji) i spytajcie go o punkty DCP.

Władając biegle językiem angielskim możesz też poczytać o programie DCP w darmowych podręcznikach tu:

https://www.toastmasters.org/Resources/Resource%20Library?t=distinguished+club+program+and+club+success+plan


3. Dokumenty

Jeżeli zastanawiasz się gdzie możesz poczytać dokumenty nadrzędne jak konstytucja Toastmasters, znajdziesz je tu:

https://www.toastmasters.org/Leadership-Central/Governing-Documents

Natomiast wiele więcej darmowych dokumentów i część darmowych podręczników do pobrania (nawet bez rejestracji w klubie) znajduję się pod tym linkiem:

https://www.toastmasters.org/Resources/Resource-Library


4. Logowanie

Po zarejestrowaniu w klubie, możesz zalogować się do swojego konta na Toastmasters.org. E-mail to ten, który podałeś przy rejestracji. Hasło możesz uzyskać używając opcji "Zapomniałem hasła".Po zalogowaniu do konta, możecie podejrzeć swój numer klubowy, historię swoich osiągnięć (w tym certyfikatów), ew. historię zakupów.


5. Sklep

Na stronie znajduję się również sklep, gdzie można zakupić choćby te podręczniki, które nie są dostępne za darmo:

http://www.toastmasters.org/Shop/Education/Manuals

Autor: Igor Orlicki

Napisano: 2015-10-11