Kontrolować czas

Czas szybko płynie. Niedawno zakończyliśmy spotkanie Toastmasters Sopot, a tu kolejne już puka do naszych drzwi. Właśnie – czas! Jedni mają go za dużo, nie wiedzą co z nim robić i się nudzą. Drudzy mają głowy pełne pomysłów , tylko tego czasu jak  na lekarstwo.

Ale co to ma wspólnego z klubem mówców i liderów Toastmasters Sopot?

Okazuje się, że całkiem wiele. Toastmasters wieczoru zrobił rzecz niesamowitą, aż dziw bierze, że nie piszą o tym na pierwszych stronach Newsweek’a. On kontrolował czas !!!

Przez dwie godziny mięliśmy okazje bawić się przy gorących pytaniach, które poprowadził mistrz satyry Michał Antoniak. Czy wiesz co to PERYPATETYK, nie ? Nie szkodzi i tak nam to wytłumaczysz, masz na to 2 min. Publiczności bardziej się podobała wersja Magdy, niż oryginalna. Oczywiście nie zabrakło dania dnia, czyli mówców. Jeden z nich usilnie twierdził, że piłka nożna znana była już w XVIII wiecznych Prusach. Kto by pomyślał , prawda ? Inni mieli próbę generalną przed obroną pracy magisterskiej. Trzymamy kciuki Kasiu! Ewa z kolei jest pod ogromnym wrażeniem pracy, zaangażowania oraz charyzmy naszego prezesa Igora Orlickiego. Tak bardzo, że postanowiła wygłosić toast na jego cześć. Rzutem na taśmę pojawił się Stefan i wygłosił mowę, szczerze mówiąc to nie pamiętam o czym. Widać nie do wszystkich ów temat przemówił. Jak zawsze atmosfera pełna dobrego humoru, choć nie obyło się bez zgrzytów. Winna zamieszania była Karolina, kontroler płynności. Wyłapywała wszystkie yy ee sygnalizując to grzechotką. Niektórym się to wyraźnie nie podobało, może dlatego się tak pilnowali, by mówić płynnie.

Z czasem jest tak jak z tym artykułem. W końcu się kończy. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, już w najbliższy poniedziałek 30 czerwca! Pa

Autor: Bartłomiej Płochacki

Napisano: 2014-06-29