Podróż z Toastmasters

Za nami kolejne poniedziałkowe spotkanie Toastmasters Sopot Leaders #135.

Toastmasterem Wieczou był Michał Antoniak, który zabrał nas w podróż do naszych wymarzonych letnich destynacji.
Zadbał również o kolejną dawkę wiedzy o ofercie Toastmasters i szerokiej gamie podręczników, które otwierają nam wiele drzwi ku specjalizowaniu się w mowach tematycznych np.humorystycznych, technicznych, wystąpieniach dla telewizji czy umiejętności opowiadania historii.
Takie możliwości rozwoju oferuje TM!

Odwiedziło nas sporo nowych osób oraz członkowie zaprzyjaźnionego Klub Toastmasters Gdynia m.in. Maciej, który gościnnie pełnił funkcję Oceniającego mowę ciała. Świetnie było Was widzieć.

Ponadto swoje projekty liderskie realizowały podczas 135 spotkania:
Gramatyk - Aleksandra Płaza
Płynność mowy - Patrycja Blencka
Chronometrażysta - Anna Sobkowiak
Główny oceniający - Magda Soczawa

Tego wieczoru Gorące Pytania poprowadziła po raz pierwszy Diana Kaczmarek , która uwolniła inwencję uczestników proponując im wejście w niełatwe role - kandydującego ponownie na stanowisko Prezydenta Libanu, pozyskującej turystów amazońskiej pogodynki oraz kojącej rozjuszony tłum pracownicy lotniska. 
Lubimy te 2 minutowe etiudy, które pozwalają nam jednać się ze sceną i bawić publiczność.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać trzech świetnych mówców.Rafał Bielak CC#5 przekonywał nas tego wieczoru, że nie można być najlepszym we wszystkim, bo wówczas nie jest się wyjątkowym w niczym. Nam zdradził jednak jak zostać Mistrzem. Jednocześnie ekspresją swojego ciała sprawił, że "po wyłączeniu fonii odbiorcy nadal byli w stanie zrozumieć przekaz" czyli spełnił założenia projektu.Hania Wesołowska ACC#1 powiodła nas w swój świat zawodowy - temat analiz i certyfikatów, które sprawią, że nie tylko będziemy bardziej doświadczeni i pożądani na rynku pracy, ale jednocześnie zyskamy naprawdę świetnie "wyćwiczony sześciopak".

Zaprezentowała uczestnikom swój profesjonalizm i znajomość branży.

Anita Kowalska ACC#3 zaoferowała nam natomiast "kieliszek wiedzy" na temat świadomego wyboru wina i umiejętnego zmylenia kelnera. Zyskaliśmy szybki kurs sommeliera amatora, informację jak wykorzystywać zmysły oraz 90% pewność, że oscylując między cytrusami a ciemnymi owocami... zabłyśniemy w towarzystwie.

Aby atrakcjom nie było końca Toastmaster Wieczoru zaprosił Michał Ołowski aby wprowadził nas w tajniki wiedzy PERYPATETYKA. Michał nie tyle objaśnił nam ten termin, co odegrał w formie aktorskiej etiudy. Nagrodzony został za swój występ gromkimi brawami.
Była to także świetna okazja, by oficjalnie pochwycić "zbiega" poszukiwanego LISTEM GOŃCZYM i uhonorować pracę Michała na rzecz poprzedniego Zarządu. Michał piastował stanowisko Sekretarza.

Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za kolejne porywające i wypełnione humorem spotkanie. 
Cieszy wysoki poziom naszego klubu, wspaniały odbiór nowych osób oraz rosnące zaangażowanie klubowiczów.

Do zobaczenia już w kolejny poniedziałek.

Autor: Anna Sobkowiak

Napisano: 2015-07-19