Tobra pełna asortymentu spożywczego - Bartłomiej Płochacki

Jak co tydzień, odbyło się kolejne spotkanie mówców i liderów ale przede wszystkim, pasjonatów rozwoju osobistego.

Tradycyjnie spotkanie otworzyły prezes Igor Orlicki, choć o dziwo… w języku angielskim. Czyżbyśmy trafili nie na to spotkanie ? Nie, Prezes przywitał specjalnych gości, aż zza oceanu. Z kraju słynącego z najwyższego standardu życia na świecie. Mieszka tam mniej ludzi niż w Polsce, choć jest to kraj 30 razy większy. Wiecie już jaki to kraj ?

Dzisiejsze spotkanie to istny festiwal, festiwal mów. Pięciu mówców, od początkowych mów , aż po mowy zaawansowane. Mowy pełne kolorowych slajdów, wyobraźni , oryginalnych sformułowań – wyobraźcie sobie czerwonego kapturka z „ torbą pełną asortymentu spożywczego”. Był również nietypowy , zaskakujący toast na cześć naszego klubu Toastmasters Sopot.

Te zabiegi lingwistyczne wyrywały nasze korzenie myślowe z ugruntowanej ścieżki i przenosiły je na nowe podłoże. Wybuchały salwy śmiechu na sali, wiec z całą pewnością stwierdzam iż nowe podłoże to miejsce, w którym czujemy się wybornie. Poprosimy o więcej.

Na koniec , jak to mamy w zwyczaju, wystąpił nowy główny oceniający spotkanie- Kasia Stankiewicz. Kasia zwróciła uwagę na panującą atmosferę w klubie. Pełną humoru i swobody. Zaskoczyło ją, jak duży nacisk kładziemy na informacje zwrotną, która pełna jest pochwał jak również wskazówek co mówca może poprawić.  To wszystko zawdzięczamy członkom ,  przybyłym gościom oraz Toastmasterowi wieczoru Michałowi Antoniakowi.

Ten kraj to … Kanada.

To tyle o ostatnim spotkaniu w telegraficznym skrócie. Chcesz przekonać się na własnej skórze jak to jest wziąć udział w kolejnej odsłonie ? To zapraszam Cię już w następny poniedziałek o 18:30 do SWPS Sopot.

Autor: Bartłomiej Płochacki

Napisano: 2014-06-19